Olvasási idő: 2 perc
Az egyéni erősségekre és a diákokkal való kommunikáció fejlesztésére érdemes építeni a tanítás során – hangzott el a kecskeméti MCC pedagógusoknak szervezett szakmai eseményén. Horváthné Koczka Éva, az MCC Karrier- és Alumni Központ szupervizora volt vendégelőadónk, aki kooperációs feladatokon keresztül világított rá a kommunikáció azon aspektusaira, amelyek a jó párbeszédhez elengedhetetlenek.
Előadásában Kocka Éva rámutatott a nemek közötti különbségekre a kommunikációban. Kiemelte, míg a férfiak többnyire szó szerinti, világos eszmecserét preferálják, addig a nők többsége implikatív módon fejezi ki magát. Előnyös ebben a helyzetben a kétirányú kommunikáció, amelynek egyik eszköze, ha megkérjük a társunkat, hogy saját szavaival foglalja össze az elhangzottakat.
A workshop során fókuszba került a diákokkal való kommunikáció témaköre is. A szakértő rámutatott, minden szülőnek be kell látnia, hogy saját gyermekei ugyanolyan neveltetés mellett is általában teljesen eltérően viselkednek. Ez azért lehetséges, mert a genetika és a környezet egymásra hatása meghatározza a kialakuló kommunikációs stílust és az üzenetek kódolásának, dekódolásának jellegét. A megértés okozta kihívásokat a pedagógusmunka során is figyelembe kell venni.
A résztvevő Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola pedagóguskara aktív együttműködéssel és érdeklődő hangulatban került közelebb a pozitív gondolkodás eszközeihez, a saját erőforrásaik fel- és elismeréséhez, illetve a jó kommunikáció titkának felfedezéséhez.