Olvasási idő: 2 perc
Az elmúlt évek elhibázott integrációs politikájának eredménye a no-go zónák kialakulása – hangsúlyozta a Migrációkutató Intézet vezető kutatója a győri képzési központban. Sayfo Omar szerint ezekben a városrészekben a befogadó társadalmak írott és íratlan normái nem, vagy csak részben érvényesülnek. Rendezvényünkön a „Kié itt a tér?” című kötetet mutattuk be július 3-án, az intézet szakértőjével Veress Kristóf a Danube Institute külkapcsolati vezetője beszélgetett.
Sayfo Omar kifejtette, hogy a kötetben elsősorban a nyugat-európai „no-go” zónákat mutatják be. A társszerző elmondta, a no-go zóna kifejezést először az észak-írországi konfliktus során használták, de természetesen az elmúlt évek migrációs tendenciái során új értelmet nyert Nyugat-Európa szerte.
A kötetben egy fejezet Amerikával is foglalkozik, melyhez kapcsolódóan Veres Kristóf elmondta, jelentős a párhuzam az Amerikai Egyesült Államok latinó népcsoportjai és az európai migránsok egzisztenciális helyzete között. Az Egyesült Államok lakosságának 19%-a latinó gyökerű, akiknek ősei az 1940-es évektől kezdőden idénymunkákra érkeztek az országba, azonban a 60-as évektől ezt a lehetőséget eltörölték, aminek a következtében a munkaadók elkezdtek illegális bevándorlókat alkalmazni. Az illegálisan tartózkodók azonban ezt követően is inkább az USA-ban maradtak, mert ingázással nem kockáztatták az illegális határátkeléseket. Ráadásul túlnyomó részük a családjukat is átjuttatta.
A beszélgetés során az is kiderült, hogy sok országban, például Németországban, a legrosszabb közbiztonságú területek nem feltétlenül a bevándorlók által lakott negyedek, hanem a belvárosok és a pályaudvarok környékei.
Az MCC győri képzési központja a nyár folyamán is szervez szakmai rendezvényeket, melyekről bővebb információt az MCC Győr Facebook oldalon találnak az érdeklődők.